Warren Buffett cytaty, myśli, wskazówki 10 najlepszych! WSB.com.pl

0
20

warren buffett cytaty

Od tego momentu Berkshire Hathaway stała się jednym z najpotężniejszych konglomeratów na świecie, generując olbrzymie zyski z inwestycji w różnorodne branże, od ubezpieczeń po branżę spożywczą. Warren Buffett, urodzony 30 sierpnia 1930 roku, to amerykański inwestor, biznesmen i filantrop, którego historia jest niezwykle inspirująca. Buffett wykazywał zdolności inwestycyjne już w młodym wieku, sprzedając gumy do żucia i gazety sąsiadom. Jego prawdziwa pasja do inwestowania zaczęła się podczas nauki w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii oraz pod opieką Benjamina Grahama na Uniwersytecie Columbia.

Elementem inwestowania w siebie jest też zdobywanie wiedzy o finansach. Większość pracy Buffetta polega na unikaniu ryzyka i niebezpiecznych sytuacji. Dlatego zwróć uwagę na to, w jaki sposób wydajesz pieniądze, pracuj nad dobrymi nawykami i staraj się rugować rutyny rujnujące finanse osobiste. Warren Buffett wie, jak oszczędzać pieniądze – sam mówi, że produkty dobrej jakości, czy to akcje, czy skarpetki, kupuje na przecenach. Oto, co ma nam do przekazania na temat pieniędzy guru biznesu Warren Buffett. Warren Buffett podkreśla, że kupowanie nisko i sprzedawanie wysoko wydaje się proste, ale większość ludzi postępuje dokładnie odwrotnie.

warren buffett cytaty

W 2021 roku odzyskał pewność siebie i intensywnie inwestuje w energetykę i farmaceutyki. “Im bardziej głupie zachowanie rynku, tym większa szansa dla biznesowego inwestora.”– Przedmowa, Inteligentny Inwestor, 2003 r. Urodzony w 1930 roku Buffett pomimo swojego zaawansowanego już wieku cały czas pozostaje aktywnym inwestorem, filantropem oraz jednym z najważniejszych autorytetów dla kolejnych pokoleń inwestorów. Jego majątek netto wycenia się na niemal 90 miliardów dolarów, co czyni go czwartą najbogatszą osobą na świecie.

“Nigdy nie kupiłem akcji firmy technologicznej. Bo nie rozumiałem żadnej z nich. Nigdy nie byłem właścicielem IBM. Choć to wspaniała firma”. Dzięki swoim udziałom w Berkshire Hathaway majątek Buffetta jest obecnie wyceniany na 114 mld dol. Podgląd listy płac poza rolnictwem Było to bliżej 500 mln dol., a rozpoznawalność jego nazwiska była znacznie niższa. Jeżeli o mnie chodzi, rynek papierów wartościowych nie istnieje. Jest tylko po to, by można było zobaczyć, czy ktoś nie popełnia jakiegoś głupstwa.

Jeśli natomiast zostanę akcjonariuszem spółki wypłacającej dywidendy to oznacza, że spółka, której akcje posiadam będzie się ze mną dzielić wypracowanym przez siebie zyskiem. To z kolei oznacza, że posiadanie jej akcji stanie się dla mnie źródłem dochodów z poczynionej https://www.dowjonesrisk.com/blackrock-inc-earnings-preview/ przeze mnie inwestycji. Nie ma najmniejszego sensu wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy na rzeczy, które nie są nam do niczego potrzebne. Kupno -nawet w turbo promocyjnej cenie- czegoś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz to strata pieniędzy.

Wielkie kryzysy finansowe. Rozwiąż nasz quiz z historii finansów światowych

Nie mają na ten temat pojęcia, nie wiedzą od czego zacząć i jak się do tego zabrać. Po drodze pojawia się również wiele dziwnych przekonań związanych z oszczędzaniem, które wcale nie ułatwiają sprawy. Pojawia się również obawa, że odkładanie pieniędzy będzie wiązać się z pogorszeniem jakości życia. Najgorsze, co można w tej sytuacji zrobić, to pozostać przy tych przekonaniach i całkowicie odpuścić sobie temat.

warren buffett cytaty

“Tak jak w przypadku małżeństwa, niespodzianki pojawiają się po powiedzeniu przysłowiowego “tak”– List do akcjonariuszy, 2016 r. “Po prostu kup coś za mniej, niż jest warte.”– Wykład dla wydziału Notre Dame, 1991 r. “Nie możesz zawrzeć dobrego układu ze złą osobą.”– Wywiad z CNBC, 2019 r. “Ważne jest, aby wiedzieć to, co wiesz i czego nie wiesz.”– Haaretz, 23 marca 2011 r. Dowiedz się, jak korzystać z webinarów, aby zarabiać na swoich blogach i witrynach e-commerce.

Nikt nie zatroszczy się o nasze finanse lepiej, niż my sami, nikt nas w tym nie wyręczy. To jedna z kluczowych zasad, jakie postawił Buffett dla prawdziwych inwestorów. Jeśli nie jesteś w stanie spokojnie zaakceptować 50% spadku wartości inwestycji, to nie jesteś gotowy na giełdowe inwestowanie.

Warren Buffett – poznaj TOP25 cytatów “gwiazdy rocka kapitalizmu”

Nawet jeśli inwestycja wydaje się obiecująca, brak wiedzy na jej temat może prowadzić do poważnych strat. Prezes Berkshire Hathaway Warren Buffett, zwany też wyrocznią z Omaha, jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych inwestorów w historii, a także za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Łańcuchy przyzwyczajenia są zbyt lekkie aby je poczuć, do czasu aż nie staną się zbyt ciężkie aby je rozerwać.

  1. W 2006 roku zadeklarował przekazanie większości swojego majątku na cele charytatywne, głównie za pośrednictwem fundacji charytatywnej Billa i Melindy Gates.
  2. Zapominamy, że jeśli będziemy wydawać pieniądze na rzeczy bądź usługi, które nie są nam do niczego potrzebne, możemy ściągnąć na siebie kłopoty.
  3. Koncentruje się na spółkach z solidnymi perspektywami długoterminowymi, które zapewniają stabilny wzrost w czasie.
  4. Warren Buffett jest trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie, biznesmenem i filantropem, właścicielem Berkshire Hathaway, jednej z najlepiej prosperujących firm na amerykańskiej giełdzie.
  5. “Tak jak w przypadku małżeństwa, niespodzianki pojawiają się po powiedzeniu przysłowiowego “tak”– List do akcjonariuszy, 2016 r.

“Bardzo bogaty człowiek powinien zostawić swoje dzieci na tyle bogate, by mogły robić wszystko, ale nie na tyle, by nic nie robić.”– Fortuna, 25 czerwca 2006 r. “Najlepszym sposobem na myślenie o inwestycjach jest przebywanie w pokoju z samym sobą. Jeśli to nie zadziała, nic innego nie zadziała.”– Colloquium na Uniwersytecie Floryda, 15 października 1998 r. Ty zarabiasz na nieaktywności.”– Colloquium na Uniwersytecie Floryda, 15 października 1998 r.

Buffett uznaje czas jako sprzymierzeńca dobrych firm i długoletniego inwestora. Koncentruje się na spółkach z solidnymi perspektywami długoterminowymi, które zapewniają stabilny wzrost w czasie. Warren Buffett zaleca koncentrację na wartościach fundamentalnych, takich jak zwrot z kapitału, dźwignia finansowa i marża zysku, zamiast skupiania się jedynie na zysku. Jego inwestycje opierają się na długoterminowych perspektywach wzrostu, a nie krótkoterminowych zyskach. Zamiast ruchów na giełdzie, które mogą prowadzić do błędów, Buffett zachęca do skupienia się na kilku dobrze przemyślanych inwestycjach.

Oferują miesięczny rejs dla pracowników zdalnych. WiFi i kawa są wliczone w cenę

Lepiej nie kupować NIC, niż kupić COŚ z czego i tak nie będziesz korzystać. Buffett kładzie nacisk na zachowanie kapitału i unikanie strat. Pierwszą zasadą inwestowania jest unikanie utraty pieniędzy, co podkreśla jako kluczowy element zdrowej strategii inwestycyjnej. Od 1970 roku kiedy został największym udziałowcem funduszu Berkshire Hathaway, jego słowa oraz działania na rynku inwestycyjnym są pilnie śledzone. Najważniejsze z nich, z przedziału ostatnich pięciu dekad, zostały zebrane poniżej.

Jego filozofia inwestycyjna, oparta na mądrości, cierpliwości i długoterminowym podejściu, czyni go wzorem dla wielu inwestorów na całym świecie. Pierwsze inwestycje Buffetta obejmowały zakup akcji różnych firm. Kluczowym momentem w jego karierze było połączenie kilku partnerskich funduszy inwestycyjnych w spółkę Berkshire Hathaway w 1965 roku.

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie słyszałeś o Warrenie Buffecie. Jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie i znany jest ze swoich mądrych rad inwestycyjnych. W swoim życiu musisz tylko kilka rzeczy zrobić dobrze, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle. “Jeśli jesteś wśród 1 proc. najszczęśliwszych ludzi na świecie, jesteś winien reszcie ludzkości, by myśleć o pozostałych 99 proc.” Buffett zbudował majątek, bo odsetki od zgromadzonych pieniędzy pracowały na jego korzyść, a nie na korzyść innych. „Widziałem wiele osób, które upadły z powodu alkoholu i dźwigni finansowej – dźwigni finansowej pożyczonych pieniędzy” – stwierdził.

Wiele osób zwleka z odłożeniem oszczędności i odkłada ten moment na dzień przed otrzymaniem kolejnej wypłaty. Jeśli na zwykłym rachunku bankowym zostawimy sobie do dyspozycji całe nasze miesięczne wynagrodzenie, to tym samym wystawiamy się na silną pokusę, aby wszystkie te pieniądze wydać. A że najskuteczniejszą formą zwalczenia pokusy jest jej ulec, to wydajemy te środki NIE WIADOMO na co. Jednym słowem wszystko, co ulepszy twoje talenty i sprawi, że będziesz bardziej wartościowy, poprawi twoją pozycję na rynku pracy (szczególnie cenna wskazówka, kiedy zastanawiasz się jaka praca jest dla ciebie odpowiednia). Inwestor podkreśla, że gotówka jest dla firmy, jak tlen dla człowieka. „Nie zauważasz go, kiedy jest, ale myślisz tylko o nim, kiedy go brakuje”.

Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Bardzo często jest tak, że chcemy czasem coś zrobić, ale nie wiemy jak i od czego zacząć. Przykładem na to -wprost z mojego podwórka- jest to, że wiele osób chce wreszcie zacząć oszczędzać, ale im to nie wychodzi.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here